Pompy ciepła

Pompy ciepła

ENERGOOSZCZĘDNA EKSPLOATACJA

Posiadamy w ofercie pompy ciepła uznanego producenta firmy a-pic kilka informacji o producencie pomp:

a-pic design jest polskim producentem pomp ciepła. Pompy ciepła apic to wynik połączenia polskiej myśli technicznej z podzespołami renomowanych firm branży chłodniczej. Dzięki własnej jednostce badawczo – rozwojowej oraz doświadczeniu zdobywanemu od 2003 roku nieustannie podnosimy standard naszych usług. Efektem stałego doskonalenia procesu produkcji i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych jest wysoka jakość urządzeń przy jednocześnie konkurencyjnych cenach ! Ofertę kierujemy zarówno do odbiorcy indywidualnego, jak i zbiorowego, instytucjonalnego oraz do przedstawicieli branż sektora budowlanego; developerów, projektantów, czy instalatorów. Naszą ofertę materiałową wzbogaca szeroki wachlarz świadczonych usług – zaczynając od doradztwa techniczno – prawnego poprzez projekty i wykonawstwo instalacji (z montażem i regulacją pracy urządzeń) na nadzorze autorskim w trakcie realizacji i serwisowej opiece posprzedażowej skończywszy. Współpraca z Państwem jest dla nas źródłem bogatej wiedzy i nieustającej satysfakcji.Pion techniczno – inżynierski, wykwalifikowana ekipa instalatorsko – monterska oraz wieloprofilowa kadra biurowa wchodzą w skład pracowników apic design, który entuzjastycznie od lat buduje naszą markę i dba o zadowolenie klientów. Kapitał ludzki naszej firmy zasila szereg współpracujących z nami przedstawicieli różnych branż, głównie z sektora budowlanego. Jako zespół pasjonatów i entuzjastów nowych technologii dokładamy wszelkich starań każdego dnia, aby sprostać wciąż rosnącym wymaganiom rynku i oczekiwaniom naszych Klientów.

Nasze urządzenia charakteryzuje energooszczędna i przyjazna środowisku eksploatacja. Cechuje je m.in. niewielka ilość energii zużywanej podczas „standby” (czas czuwania). Każda zaoszczędzona kilowatogodzina to konkretna ilość zaoszczędzonego „paliwa” oraz mniej wyemitowanego dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń.

NOWOCZESNA AUTOMATYKA

W użytkowaniu systemu grzewczego niebagatelne znaczenie ma system regulacji. Dzięki nowemu czytelnemu sterownikowi apic, regulacja parametrów ogrzewania jest szybka i prosta. Z poziomu obsługi dostępne jest intuicyjne menu w języku polskim, o bardzo przejrzystej strukturze. Użytkownik błyskawicznie może odczytywać wszystkie ważne pomiary i korzystać z licznych funkcji nastaw regulatora, tak by zoptymalizować pracę systemu grzewczego.

CICHA I BEZPIECZNA PRACA

Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja każdego urządzenia oraz dźwiękochłonna obudowa stanowią doskonały system izolacji akustycznej. Ponadto, system wibroizolacji zastosowany w części posadowienia – wspiera cichą pracę urządzenia. Natomiast układ elektronicznego „soft startu” (łagodnego lub inaczej miękkiego startu) ogranicza udar prądu i momentu, zabezpieczając tym samym urządzenie przed jego uszkodzeniem.

ERGONOMICZNY KSZTAŁT

Dzięki funkcjonalnemu designowi- uwzglględniającemu ergonomiczne aspekty użytkowania „kotłowni” – praca z naszymi urządzeniami odbywa się szybko, sprawnie i wygodnie. Ich wielkość dostosowana jest do średniej wielkości „kotłowni”, dodatkowo pulpit sterowniczy usytuowany jest pod odpowiednim kątem i na odpowiedniej wysokości, tak by umożliwić szybki i poprawny odczyt danych.

ERGONOMICZNY KSZTAŁT

Zdalna obsługa urządzenia apic z każdego miejsca i o każdej porze? Tak, teraz to możliwe, dzięki mobilnemu systemowi sterowania SOLATO!

System ten zapewnia:

Wykorzystywany w naszych urządzeniach system Solato, zapewnia wyjątkowo przejrzysty panel do sterowania pompą ciepła!

Pompa ciepła jest technologią ogrzewania obiektów budowlanych energią elektryczną, do której dodaje się 2-5 krotnie większa energia cieplna, pobierana z powietrza lub gruntu. Zatem płacąc za 1 kWh pobranej energii elektrycznej otrzymuje się dodatkowe 2-5 kWh darmowej energii cieplnej. Działanie pompy ciepła polega na cyklicznej zmianie stanu fizycznego czynnika krążącego w obiegu termodynamicznym: sprężanie, skraplanie, rozprężanie, parowanie. Sprężarka „serce układu” zasilana z zewnątrz za pomocą prądu elektrycznego spręża parę czynnika chłodniczego, w wyniku czego wzrasta temperatura tej pary. W skraplaczu para ulega skropleniu oddając swoje ciepło wodzie krążącej w instalacji ogrzewania (górne źródło). Następnie ciekły i sprężony czynnik chłodniczy przepływa przez zawór rozprężny i w procesie rozprężania następuje gwałtowny spadek temperatury. „Zimny” czynnik chłodniczy, przepływając pod niskim ciśnieniem przez parownik ogrzewa się pobierając ciepło od czynnika roboczego (wody, solanki bądź innego płynu pośredniczącego) dolnego źródła. W wyniku ogrzania czynnik chłodniczy odparowuje, a para zasysana jest przez sprężarkę i cały cykl się powtarza.

 • wygodę (sterujemy pompą z każdego miejsca, bez zaglądania do „kotłowni”)

 • plug & play (połączenie sterownika przez modem do systemu bez konfigurowania ustawień)

 • serwer w chmurze (brak konieczności opłacania dodatkowego łącza internetowego ze stałym numerem IP)

 • oszczędność wydatków na zakup drogiego regulatora pokojowego (tylko internet)

 • kontrolę działania (swoją pompę cieplną kontrolujemy za pomocą komórki, komputera, tableta i telewizora)

 • zdalny serwis (zdalne naprawianie przez techników producenta pompy ciepła i sterowników)

 • szybką pomoc (szybka automatyczna diagnostyka i rozwiązywanie w przypadku awarii pompy ciepła. Moduł autopomocy zapewnia szybką identyfikację usterki i szybką reakcję personelu serwisu)

W strategię rozwoju naszej firmy na stałe wpisana jest maksyma ogólnej dostępności produktów i usług wysokiej jakości po konkurencyjnych cenach z zachowaniem najwyższych standardów obsługi Klienta. Powyższe cele i założenia realizujemy z pełnym zaangażowaniem każdego dnia dzięki:

 • rozwiniętej sieci dystrybucji i serwisu

 • bogatej ofercie produktów i usług

 • profesjonalnej i szybkiej obsłudze każdego inwestora

 • szerokiej dostępności części zamiennych, dzięki rodzimej produkcji urządzeń

 • przedłużenie gwarancji użytkowania urządzeń do 5 lat, dzięki wysokiej efektywności i niezawodności urządzeń

 • elastyczności propozycji cenowych naszego asortymentu (dostosowanych do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych)

O firmie

Realizacje

Kontakt

Siedziba firmy: Skierniewice, Ul. Jana Brzechwy 8 | Tel. +48 721-821-806 | e-mail: wentylacja@op.pl

Oddział: Warszawa, Ul. Broniewskiego 28 | Tel. +48 721-821-806 | e-mail: wentylacja@op.pl

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone